Книги, везде одни книги (knigoiskatel) wrote,
Книги, везде одни книги
knigoiskatel

Вільям Пол Янг "Єва"

Початок історії доволі сумбурний і хаотичний. Я подумав про те, що автор видавши свою третю книгу (перша - "Хижа", друга - "Перехрестя"), втомився і втратив свою ізюминку. Але пошана до автора не дозволила мені закрити книгу не дочитавши її до кінця. Для того щоб зрозуміти оточення і термінологію, почав малювати схему, яка мені допомогла охопити всю картину.
Самі найкращі епізоди починаються коли автор малює історію створення світу і перших людей. Поєднання Адама і Бога, їх відносини, змальовані великим розмаїттям кольорів. Коли читаєш, надходить смуток від втраченого. Автор доволі яскраво описав картину Едемского саду. І ось Адам відчуває самотність, бувши в присутності Бога. Своїм розпачем і смутком заставляє Бога створити для нього йому подібну. Єва - це та, ким він був, це частина його, яка завжди була в ньому.
Сам процес гріхопадіння Янг описує як те, що спочатку відбулося в Адамі. Він не був німим свідком акту зривання плоду Євою. Все відбулося набагато раніше. Своїми діями, або своєю бездіяльністю Адам дозволив дружині порушити закон. Вина гріхопадіння прийшло не через жінку, Адам стояв у його витоків. Намагаючись показати вину чоловіка, Янг дуже сильно виправдовую жінку. Якщо ми зараз маємо дуже поширену думку про те, що у всьому винна жінка, то у Янга - вся вина на Адамові. У автора не до кінця получилося зробити золоту серединку.
На протязі книги отримуєш свідчення того, що є речі, які неможливо знайти в цьому світі. Вони не принесуть задоволення тому, що мають неземне походження. Дружина, або чоловік не зможуть собою забрати самотність і відчудження, яке є в кожній людині. Тому що його походження народилося в Едемскому саду і тільки зустріч з Творцем і Садівничим саду, може заповнити простір.
Окрім опису подій в Едемському саду, є інша сюжетна лінія - дівчина на імя - Ліллі. Поламана, розбита, покалічена і понівечена, викинута в контейнері з трупами на берег. Процес зцілення тіла і душі триває повільно. Читаючи, споглядаєш, як дівчина бореться з особистими спогадами і самооцінкою.
Підсумовуючи хочу додати декілька тез. Сама головна - це художній твір. Непотрібно всім алегоріям шукати примінення. Читаючи Толкіна "Володаря перснів" ми ж не шукаємо примінення маленьких деталям, ми охоплюємо картину в цілому. Це ж стосується і цієї книги.
Розумію, що книжка для одних стане єретичною і забороненою, а для інших відкриє шлях до зцілення від самотності і покинутості.
І останнє. Мені от цікаво: чи мав Адам "пупок"? І Янг, описуючи події створення дає відповідь на це питання.


Tags: роман, фантастика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments